Vážení rodiče, milí členové Sdružení rodičů a přátel školy a Spolku přátel Montessori.

Ráda bych vám jménem všech žáků a zaměstnanců školy poděkovala za přízeň, kterou jste škole v tomto školním roce věnovali. Velmi si vážíme jakékoli formy spolupráce a podpory, která je pro nás zároveň oceněním naší práce.

Velký dík patří členům výboru SRPŠ, kteří se podíleli na zdárném průběhu řady akcí. Všem našim zákonným zástupcům děkujeme za příspěvky, které byly využity na podporu takových akcí ve škole, na které bychom bez vašeho přispění nedosáhli. Ještě jednou bych ráda poděkovala za přípravu a realizaci společenského večera, který byl důstojným zakončením oslav 40. výročí školy.

Velké poděkování patří také nově založenému Spolku přátel Montessori. Členům výboru této naší podpůrné organizaci děkujeme za iniciativní přístup k řešení řady specifických otázek, všem sdruženým rodičům pak za příspěvky, které byly a i v budoucnu budou vždy účelně využívány v souladu s pravidly spolku.

Zvláštní poděkování si zaslouží všichni účastníci pátečního rodinného setkáni, v rámci něhož rodiče s dětmi natřeli plot u školního pozemku, vyrobili kompostér, zrenovovali lavice pro venkovní použití a vytvořili prostor pro výuku v parku školní družiny. Děkujeme všem za hojnou účast, milé pohoštění a členům výboru a našim učitelkám za obstarání materiálu a vynikající organizaci celé akce.

Mgr. Hana Ginterová

Bezpečná škola

Projekt Bezpečná škola - jaro

V pátek 27. dubna absolvovali naši třeťáci další část projektu Bezpečná škola, který připravuje pan Vopička a běží na škole už od září. Tentokrát byl projekt zaměřený na jarní období a s ním spojené úrazy dětí při hrách a cyklistice.

Aby se jim nic nestalo a věděly jak se mají chovat, to se jim snažili vysvětlit starší spolužáci z 8. tříd. Na třech stanovištích si děti opakovaly výbavu jízdního kola, kolečkových bruslí i koloběžek, včetně nezbytné přilby a chráničů nebo zásady zdravovědy a první pomoci při zranění a úrazech. Také si zkusily jízdu zručnosti a luštily tématické křížovky.

Osmáci byli velmi dobře připraveni a mladší spolužáky zaujali. Projekt Bezpečná škola bude nadále pokračovat a postupně jím projdou všichni žáci, ti malí z 1. stupně jako školení a ti starší jako školitelé, protože prevence úrazů je velmi důležitá a to v každém ročním období.

Machalová Alena

| Autor: Alena Machalová | Vydáno dne 11. 06. 2012 | 2137 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek