Co je u nás nového…

Autor: administrator <netusil(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 15. 01. 2021

I přestože výuka ve školách funguje na školní roky, stejně jako jiné organizace skládáme i my účty v rámci ukončení rozpočtového období roku 2020. Do našich plánů školních akcí sice citelně zasáhla „doba coronavirová“, plány na zvelebení školní budovy se nám ale podařilo uskutečnit bezezbytku, o čemž se můžete přesvědčit ve školní fotogalerii.

Při realizaci jsme se nespoléhali pouze na peníze od našeho zřizovatele, ale využili jsme všechny dostupné zdroje financování.

Počet žáků ve škole neustále roste, proto se snažíme využít všechny volné prostory. V tomto roce se podařilo ve škole vytvořit dvě nová účelově zaměřená prostředí. Na čtenářskou dílnu jsme změnili nevyužitý prostor spojovací chodky u školní jídelny. Vybavení bylo pořízeno na míru a financováno účelovým darem Spolku Montessori. Rodiny našich žáků a zaměstnamců nám pomohly s dovybavením knižního fondu, který neustále doplňujeme. Bývalou málo využívanou kovodílnu jsme přestavěli na novou třídu II. stupně.

Na výuku technických předmětů jsme ale nezanevřeli. Již od září mohou žáci pracovat v nově vybavené dílně, kterou jsme financovali v rámci projektové dotace vyhlášené Zlínským krajem.

V letošním roce jsme se zaměřili na společné prostory, chodby a relaxační zóny, které mohou využívat všichni žáci. Tyto prostory jsme vybavili nejen novým sedacím nábytkem ve veselých barvách, ale využíváme je k podpoře učebního procesu. Každé místo ve škole je vhodné k tomu, aby se zde žáci něco nového dozvěděli, nebo si něco zopakovali. Na chodbách a schodištích byly instalovány podlahové polepy, které budeme postupně doplňovat. Tyto učební pomůcky musí být velmi kvalitní a odolné, proto jsou i finančně náročné. Dotovali jsme je z projektu Evropské unie Šablony II., kde se nám podařilo díky efektivnímu vzdělávání učitelů ve větších skupinách ušetřit část finančních prostředků.

V tomto trendu budeme dále pokračovat například při rekonstrukci šaten prvního stupně, do které se pustíme o prázdninách a které budou koncipovány jako jedno velké učební prostředí.

Naší snahou je, aby se žáci i zaměstnanci cítili ve škole co nejlépe. Jsme rádi, že v letošním roce se nám to podařilo.

Hana Ginterová – ředitelka školy