Zapsali jsme šikovné školáky

Autor: administrator <netusil(at)seznam.cz>, Téma: Zápis, Vydáno dne: 23. 04. 2019

Minulý týden skončily zápisy do 1. tříd. Všechny školy čekaly na své nové žáčky. I my jsme čekali, a proto jsme pro ně připravili pěkné prostředí, aby jim a rodičům bylo u nás dobře. Někteří už ve škole byli s mateřskou školou, poznali třídy, tělocvičnu a škola se jim velmi líbila. Pro nový školní rok budeme otvírat 4 třídy – logopedickou, Montessori, klasickou a sportovní.

Při zápisu na děti čekalo zajímavé povídání s paní učitelkami, kde odpovídali na otázky o vlastní osobě, znali své jméno a adresu, poznávali geometrické tvary a počítali do 10, popisovali obrázky a opakovali první písmena, vytleskávali slova, poznávali barvy základní i doplňkové, předvedli pravolevou orientaci a orientaci v prostoru, důležitá byla i grafomotorika a správné uchopení tužky. Také absolvovali u paní učitelky logopedky zkoušku výslovnosti podle obrázků. Po dobu zápisu dětem pomáhaly pohádkové postavičky, které je zabavily, když rodiče vyplňovali dokumenty a hovořili s paní učitelkou.

Děti, kteří by chtěly navštěvovat sportovní třídu, mohly si v tělocvičně školy pod dohledem učitelů a starších žáků vyzkoušet svou zdatnost na opičí dráze a na různých nářadích dokázat dobrou obratnost. Všichni byli moc šikovní a také znali spoustu věcí a co nevěděli, to se jistě ve škole naučí. Na závěr si odnesli pamětní list a záložku s logem školy a spokojeně odcházeli domů. A co je od září čeká? Noví kamarádi, pěkná třída, čtení, psaní a počítání, ale také angličtina, různé kroužky, plavání, bruslení, divadlo, výlety, soutěže, vyučování v maskách a další a další zajímavosti. Už se všichni na naše budoucí prvňáčky moc těšíme.

Machalová Alena