Předvánoční zamyšlení

Autor: administrator <netusil(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 21. 12. 2018

Moji milí kolegové a zaměstnanci školy, milí žáci, drazí rodiče a příznivci školy…..

Dnes máme před sebou poslední den kalendářního roku 2018, který ještě strávíme společně ve škole. Je to den slavnostní a plný očekávání a já bych ho ráda zahájila krásným příběhem, který v sobě ukrývá předvánoční poselství.

Jmenuje se Jim a Della

Jim a Della byli mladí manželé. Neměli se nijak zvlášť dobře, peněz se jim nedostávalo, a přece si nijak nestěžovali. Měli se rádi a to jim stačilo. O Vánocích chtěli jeden druhému udělat radost.

Della věděla, že její muž má moc rád staré hodinky po dědečkovi, proto se rozhodla, že mu k nim koupí pěkný řetízek. Byl však drahý, a aby ho Della mohla koupit, musela si ostříhat své krásné vlasy a prodat je parukářce.

Jenže víc než starožitné hodinky měl Jim rád Delliny zlaté vlasy. Proto si usmyslel, že jí koupí sadu vykládaných hřebenů z želvoviny. Ale aby je mohl koupit, musel svoje vzácné hodinky prodat.

Když si pak večer Della a Jim vyměnili dárky, nezbylo jim než je moudře odložit a smát se sami sobě nad skromnou štědrovečerní večeří.

Příběh dvou milujících bytostí, které jedna pro druhou obětovaly ten největší poklad, jaký měli. Příběh lásky, pozornosti a umění dávat i přijímat.

Vánoční čas s sebou přináší spoustu příležitostí, dělat věci jinak, než jsme zvyklí. Tak tedy pro jednou zkuste i vy dát druhým to, co je pro vás nejcennější.

Nemusí to být zrovna zlaté vlasy nebo vzácné hodinky, snad postačí i čas, úsměv, poděkování nebo ochota naslouchat.

A možná můžete začít už teď, na vašich vánočních besídkách se svoji třídou.

Milí žáci a žáčci naší školy, drahé kolegyně a milí kolegové, vy všichni, kteří se o nás tak dobře staráte, přeji vám krásné vánoční svátky plné splněných přání, milých úsměvů a společných okamžiků.

Hana Ginterová – ředitelka školy