Informace k začátku školního roku 2007 - 2008

Autor: administrator <netusil(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 30. 08. 2006

1. třída:

3. 9. - výuka bude pouze jednu vyučovací hodinu
4. 9. - 2 hodiny
5. 9. - 2 hodiny
6. 9. - 3 hodiny
7. 9. - 4 hodiny

1. a 2. stupeň:

3. 9. výuka 2 hodiny
Oběd od 9:40 do 10:30

další dny dle rozvrhu, včetně odpoledního vyučování.

Školní družina:

3. 9. - ještě ne, další dny ano

Jídelna:

Je v provozu již 4. 9. 2006

Informace o jídelně:

Platba za stravné je sporožirovým, či jiným bankovním účtem. Pro rodiče, jejichž dítě se bude stravovat, to znamená zadat si v peněžním ústavu
Souhlas s inkasem za stravné pro ŠJ Oskol.

Ve spořitelně uvádějte účet 0100099511/0800
V bankách uvádějte účet 8439691/0100
Potvrzení o zadání souhlasu s inkasem dodejte do kanceláře jídelny poslední srpnový týden, v době 8 - 14 hod. Po zakoupení čipu za 150Kč bude žák přihlášen ke stravování.
Další informace o školní jídelně jsou zde

Desatero pro prvňáčky

1. Znám svoje jméno a příjmení, vím, jakse jmenují rodiče.
  2. Umím se obléknout i převléknout do cvičebního úboru, a to tak rychle, aby nikdo z mých kamarádů nemusel na mne čekat. Umím na tkaničce udělat mašličku.
  3. Umím uklidit knížky, pastelky a hračky tam, kam patří.
  4. Dovedu kreslit tužkou a pastelkami i malovat barvami.
  5. Poznám barvu čevenou, modrou, zelenou, žlutou,hnědou a černou.
  6. Umím vystřihnout obrázek nůžkami.
  7. Dovedu si připravit svačinku na ubrousek a po jídle si umýt ruce.
  8. Dovedu poslouchat maminčino vyprávění se zájmem a v klidu.
  9. Televizní pohádky, filmy a písničky pozorně sleduji a povídám si o nich s rodiči.
  10. Do aktovky si sám uložím věci, a to tam, kam patří.

Desatero pro rodiče

1. Každý den kontroluji aktovku za přítomnosti svého prvňáčka.
  2. Každý den ostrouhám tužky. dítě jich má mít v zásobě několik.
  3. Pomáhám dítěti v přípravě školních pomůcek za jeho přítomnosti, společně je dáváme do aktovky.
  4. Školní pomůcky koupím raději až po poradě s vyučujícím.
  5. Přípravu na vyučování rozdělím dítěti na kratší časové intervaly, nejlépe 2x 15 minut.
  6. Příprava na vyučování by měla probíhat v klidném a příjemném prostředí, aby se dítě mohlo soustředit na svou práci.
  7. Příprava na vyučování má být pravidelná, aby si dítě upevnilo pracovní návyky.
  8. V klidu si povídám s dítětem o tom, co prožilo ve škole, snažím se odpovědět na jeho dotazy.
  9. O společných kulturních zážitcích (rozhlas, televize, kino, divadlo, koncerty) si s dítětem vyprávím, snažím se mu vysvětlit, čemu nerozumělo. Tím rozvíjím nenásilnou formou jeho rozumové vnímání.
  10. Své dítě raději pohladím, pochválím za drobné úspěchy. Snažím se nezlobit se, když se mu ve škole něco nedaří.